Cenione przez kierowców  Audi A4 uznane zostało przez wielu ekspertów za jeden z lepszych samochodów z grupy kompaktów. Ma nie tylko świetny design i doskonałe wyposażenie, ale przede wszystkim jest bardzo wygodne. Co jeszcze sprawia, że warto wybrać właśnie ten model?

Klasa średnia – co oferują audi a4 i jego konkurencja?

Ogromna popularność aut z klasy średniej to zasługa przede wszystkim ich uniwersalności. Nadają się one zarówno do miasta, jak i na dłuższe wycieczki. Dowodem na to jest Audi A4 , które ma w swojej ofercie szeroki wachlarz silników – od bardzo oszczędnych wersji benzynowych, przez wersje wysokoprężne, aż po hybrydowe. Dla kierowców poszukujących najlepszych rozwiązań, ale mających ograniczony budżet, Audi proponuje wersje z silnikami wysokoprężnymi wyposażone w filtr cząstek stałych. Klasa średnia to także świetna propozycja dla rodzin – najnowsze modele takich aut jak Audi A4 , Mercedes Klasa C czy Volvo V40 mają naprawdę przestronne wnętrza, które bez problemu pomieszczą bagaże oraz całą rodzinę.

Najnowsza generacja aut z grupy kompaktów to także modele bardzo bezpieczne. Wbrew pozorom, klasa średnia świetnie sprawdza się w trasie. Ma bowiem bardzo dobre właściwości jezdne, które docenią zarówno kierowcy szukający ekonomicznych rozwiązań, jak i ci bardziej wymagający. W wersji z silnikami wysokoprężnymi Audi A4 może pochwalić się bardzo dobrą dynamiką jazdy – nawet te najnowsze modele można łatwo rozpędzić do setki w poniżej 9 sekund.

Klasa średnia to także świetna propozycja dla kierowców szukających aut wyposażonych w nowoczesne systemy bezpieczeństwa. Wspomniane Audi A4 ma w swojej ofercie naprawdę bogate wyposażenie. Wśród systemów bezpieczeństwa można wymienić chociażby aktywny tempomat, asystenta kierowania, kamerę cofania czy czujniki parkowania. Wysoki poziom bezpieczeństwa tego modelu potwierdzają także testy Euro NCAP, w których A4 otrzymało aż 5 gwiazdek. 

Dlaczego warto wybrać Audi A4?

Klasa średnia to szeroki wachlarz możliwości, dlatego też wybór odpowiedniego dla siebie modelu może być trudny. Wśród aut tej klasy, szczególnie warto zwrócić uwagę na Audi A4. Wybierając to auto, można mieć pewność, że otrzymamy wysoki poziom bezpieczeństwa, bogate wyposażenie i przede wszystkim świetne właściwości jezdne. Do tego dochodzi jeszcze świetny design, który sprawia, że Audi A4 to auto, które naprawdę się opłaca.

Powrót do góry
facebook